LEASING SEKTÖRÜNDE BİR İLK!

KOBI lere KDV avantajı ile yatırımların büyümesine yıllardır sağladığımız LEASING desteğine bir de devlet garantisi eklendi, büyümek isteyen KOBI ler için LEASING artık çok daha avantajlı !

Yatırımlarını LEASING avantajları ile karlı ve sürdürülebilir bir şekilde yapmak isteyen KOBİ lerimiz artık KGF (Kredi Garanti Fonu) desteği ile güvence altında. Siz de zaman kaybetmeden bu inanılmaz fırsattan faydalanmak istiyorsanız hemen QNB Finansleasing’in tecrübeli ve dinamik temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz.KGF ( Kredi Garanti Fonu) Nedir?

KGF, kurumsal bir kefalet kuruluşu olarak, çeşitli kredi ve destek imkânlarından yeterince yararlanamayan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) krediye erişimlerini kolaylaştırmaktadır.Kimler KGF den Yararlanabilir?

KOBI niteliğinde olan ve leasinge konu makine/ekipman yatırımı olan;

 • Gerçek ve Tüzel Kobiler
 • Kadın Girişimciler
 • İhracatçı Kobiler


KGF ile Yapılan Leasing İşlemlerinin Özellikleri Nelerdir?
 • İşletme kredilerinde anapara ödemesiz dönemi en fazla 1 yıl, işletme finansmanına yönelik kredilere ilişkin asgari 6 ay, azami 5 yıla kadar kefalet talebinde bulunabilir. (Sat geri kirala projeleri)

  Yatırım kredilerinde ise, anapara ödemesiz dönem azami 3 yıl olup, azami yılda bir defa faiz tahakkuk ve tahsil edilir. Yatırımlara yönelik kredilere ilişkin asgari 6 ay, azami 10 yıla kadar kefalet talebinde bulunabilir. (Leasing konusu mallar)
  (kredi değerlendirmesi sonucu firma finansal durumuna göre değerlendirme sonucu uygun görülen vade ve ödeme periyodu esastır.)
 • Geçmiş dönem Sosyal Güvenlik Kurumu ve/veya Vergi Dairesi borcu bulunmaması gerekmekte ve buna dair resmi belge temin edilmesi gerekmektedir.
 • PGS (Portföy Garanti Sistemi) KGF’nin leasing şirketleri için belirlemiş olduğu limitler dahilinde müşterilerin leasing kredi ekiplerince yapılmış olan kredi değerlendirmesi esas alınarak kefalet kararının verildiği sistemdir.
 • Değerlendirme sonucu olumlu sonuçlanan işlemler için kefalet tutarı üzerinden %0,03 (onbinde üç) komisyon tahsil edilir.
 • Detaylı bilgiye KGF’nin www.kgf.com.tr web sitesinden ulaşılabilir.
Loader